Kur rodas izcili izgudrojumi un inovācijas? Vidē, kur idejas satiekas ar iespējām tās realizēt. Atrodoties vienā no visstraujāk ekonomiski augošākajām Eiropas daļām – Baltijas jūras reģionā – Latvija ir vieta, kur idejas ir iespējams pārvērst risinājumos, kas nākotnē var izcelties pasaules mērogā un rezonēt individuāli.

Pēdējo trīs gadu laikā Latvija ir atzīta par vienu no visstraujāk augošajiem reģioniem Eiropas Savienībā. Saskaņā ar Globālā inovāciju indeksa 2019. gada rezultātiem Latvija ieņem 34. vietu starp 129 valstīm. Latvija ir inovāciju un uzņēmējdarbības zeme. Sabiedrībā, kas no mūsu senčiem ir mantojusi radošumu, neatlaidību un rūpību, idejas var uzplaukt un īstenoties inovācijās.

Konference “Intelektuālais īpašums – vīzija bez ilūzijām” ir veltīta īpašam notikumam. Latvijas rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēma atzīmē tās pirmo simtgadi.

Konferences laikā ar savām atziņām un vīziju intelektuālā īpašuma jautājumos ekonomikas, inovāciju un izglītības kontekstā dalīsies intelektuālā īpašuma jomas profesionāļi no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO), Eiropas Patentu iestādes (EPO), Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO), Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), kā arī akadēmiskās vides pārstāvji no Latvijas un Oksfordas universitātēm, industrijas “milži” SIA Primekss un AS Siemens. Noslēgumā savu vīziju bez ilūzijām ieskicēs izglītības un jaunākās paaudzes pārstāvji.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar EPO, EUIPO un WIPO.